Skip to content

Basińska Renata

Basińska Renata

Logo: v2014-8m
Kod pocztowy: 00-000
Miasto: Warszawa – cała Polska
Województwo: Mazowieckie
Strona internetowa:
 

Opis:

 

 

 

Po raz pierwszy z Vedic Art zetknęłam się kilka lat temu, na warsztatach plenerowych w moich ukochanych Bieszczadach. Pojechałam tam w bardzo trudnym okresie swojego życia – bez uśmiechu, bez pomysłu, co ze sobą dalej zrobić, w którą stronę iść. Po pierwszym dniu malowania mój świat powoli zaczął odzyskiwać kolor i blask. Ogarniała mnie ogromna radość z odkrywania tej nowej, niezbadanej przeze mnie rzeczywistości. Ciekawość, co tym razem wyjdzie spod mojego pędzla. Niepokój, gdy temat kolejnej zasady zaczepiał o jakieś bolesne miejsce, trudne wspomnienie. Wrażenie absolutnej spójności ze swoimi obrazami. Poczucie jedności z resztą grupy – mimo, że każdy z nas pracował oddzielnie, w ciszy i spokoju, w różnych częściach ogrodu. Obserwowałam, jak w ciągu tych kilku dni zmieniają się relacje między nami, pojawia się spontaniczność, dużo śmiechu, radości, niczym nieskrępowanej zabawy. Rodzą się Przyjaźnie, które przetrwały do dziś. Przed końcem warsztatów postanowiłam, że kiedyś zostanę Nauczycielką Vedic Art, żeby przekazywać to niezwykłe doświadczenie kolejnym osobom. Danego sobie słowa dotrzymałam…

Vedic Art to dla mnie w dalszym ciągu wspaniała przygoda, nieustająca podróż do wnętrza siebie. Gdy maluję, powstają nowe obrazy, a wraz z nimi nowe pomysły na życie, marzenia i inspiracje.

Z zawodu jestem informatykiem. Oprócz Vedic Art moją pasją są wędrówki górskie, taniec i malowanie pejzaży. Jestem spełnioną mamą dwójki dorosłych Dzieci, które realizują swoje marzenia podróżując w najdalsze zakątki świata.

Ilustracja: Renata Basinska