Żyjemy w czasach kiedy dostęp do informacji jest łatwy i dzięki temu możemy korzystać z coraz większej palety różnorodnych propozycji. Ten napływ informacji jest tak duży, że czasami czujemy się zagubieni w tym gąszczu marketingowych reklamówek obiecujących wszystko dla wszystkich. Dlatego też jesteśmy zmuszeni do dokonywania wyborów i podejmowania decyzji z innych poziomów. Możemy się tego nauczyć poprzez kurs samorozwoju jakim jest proces Vedic Art. Zyskujemy zdolność podejmowania szybkich i właściwych decyzji w życiu osobistym, w relacjach z innymi, w funkcjonowaniu w zawodzie czy biznesie.

Aby doświadczyć potęgi tego procesu potrzebujemy aktywnie uczestniczyć w kursie, w którym narzędziem jest malowanie. Nie potrzebujemy żadnych uzdolnień, ani wcześniejszej praktyki w malowaniu. Wystarczy tylko wziąć czynny udział w procesie i w trakcie doświadczać zmian jakie dokonują się wewnątrz nas.

Korzyści jakie przyniesie nam uczestnictwo w procesie są bardzo bogate. Przede wszystkim odzyskujemy kreatywność , która na przestrzeni tzw. „normalnego życia” jest ograniczana poprzez różnorodne systemy nauczania, indoktrynację polityków, dogmatyków, finansistów i tzw. guru, którzy wsztstko wiedzą lepiej niż my sami.

Takie życie w ograniczeniach prowadzi z czasem do tzw. efektu „wypalenia wewnętrznego”, „wypalenia zawodowego”: gdzie codzienna rutyna, te same zajęcia, ta sama praca, wykonywanie nawykowo i nałogowo tych samych czynności, spędzanie czasu w ten sam sposób, kultywowanie tradycji i rytualne oglądanie telewizji, powoduje to, że w momencie kiedy pojawiają się problemy, trudne sprawy, nie widzimy rozwiązań i nie mamy energii do zmiany i opowiedzenia się za sobą.

Dwie cechy świadczą o genialności metody Vedic Art – jej prostota i stu procentowa skuteczność.

Vedic Art w swojej doskonałości transformuje ograniczające nas przekonania, które kontrolują naszą podświadomość w przekonanie – WSZYSTKO JEST MOŻLIWE i KAŻDY MOŻE. A wynikiem tej przemiany jest to , że nasze życie staje się lepsze, a pojawiające się dziesiątki pomysłów i rozwiązań czynią nas wolnymi.

Po 30 godzinnym kursie Vedic Art ( 4 dni):

Øzyskuje twórczą postawę,
Østaje się bardziej otwarty na nowe rozwiązania i możliwości,
Øłatwo generuje pomysły płynące z intuicji,
Øszybko podejmuje trafne decyzje,
Øznajduje niekonwencjonalne i nowatorskie rozwiązania,
Øzachowuje spokój i otwarty umysł ,
Øjest bardziej twórczy i efektywny w działaniu,
Øgeneruje nowe pomysły i skojarzenia w powiązaniu z istniejącymi już ideami i koncepcjami.
Ølepiej współpracuje w zespole, rodzinie, grupie społecznej i umie znaleźć w nim swoje miejsce zachowując własną indywidualność i niepowtarzalność.
zyskuje dystans i równowagę przez co wpływa pozytywnie na otoczenie.

Chcę zwrócić uwagę na nowatorstwo sztuki Vedic Art, która jest ponadczasowa i ponad kulturowa. Tak naprawdę niczego nie naucza (nauczanie byłoby wprowadzaniem kolejnych ograniczeń), natomiast pozwala oczyścić naszą podświadomość z jej błędnych przekonań i ograniczeń pozwalając uczestnikom nawiązać i doświadczyć kontaktu z własną intuicją i czerpać z tego połączenia korzyści.

Ale o tym w następnej części.

Jacek Wojciech Poteralski – www.vedicart.pl