Vedic Art w Krakowie 16-17 oraz 23-24 maja ( 4 dni – pełen stopień I lub II )

Zapraszam na warsztaty malarstwa intuicyjnego Vedic Art wg 17 zasad wedyjskich, które jak mapa nawigacyjna zaprowadzą Cie do miejsca spokoju w Twoim sercu. Podaruj sobie czas na zatrzymanie, odpoczynek i relaks.

CZEGO DOŚWIADCZYSZ
Przechodząc przez proces 17 zasad doświadczysz poczucia wolności. Rozbudzisz swoja kreatywność i intuicję. Jest to głęboki proces prowadzący do rozwoju osobistego. W Vedic Art. nie można się pomylić, proces sam Cię poprowadzi. Stań w miejscu, w którym Twórca w tobie z pasją, tworzy nie tylko kolorowe, przepełnione radością obrazy, ale przede wszystkim twoje życie. Wraz z akceptacja tego co przychodzi, co się wydarza ,otworzysz się na przepływ. Chcesz dokonać zmian w swoim życiu, podjąć trudna decyzję, tęsknisz za spokojem, radością, pragniesz malować, męczą Cię stare nawyki i przekonania, chcesz pokochać siebie, zaufać sobie … możesz tego dokonać z Vedic Art. Możesz doświadczyć: więcej radości, wewnętrznej wolności, uwolnienia blokad, doświadczenia przepływu życia, głębokiej samoakceptacji i wiele więcej. Postęp pociągnął za sobą szybki rozwój lewej, intelektualnej półkuli mózgowej.

JAKI TO PROCES
Vedic Art jest metodą pozwalającą nie tylko na kontakt z własna kreatywnością, Jest procesem twórczym, w czasie którego, uwalnia się potencjał nowych pomysłów i idei, a także redukującym stres. Powstała dysharmonia, w której zapomnieliśmy o prawej półkuli mózgu zawiadującej intuicją, kreacją, twórczością, relaksem, muzyką, malarstwem, poezją i zwykłym byciem. Vedic Art prowadzi do rozwoju i uszlachetnienia człowieka poprzez synchronizację półkul mózgowych oraz ich większe wykorzystanie.
DLA KOGO JEST PRZEZNACZONA
To metoda przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla artystów czy ludzi zajmujących się sztuką zawodowo. Biznesmen, urzędnik czy sprzedawca także może być kreatywny w swojej pracy i w życiu prywatnym.

POCZĄTKI VEDIC ART W SZWECJI
Curt Källman w 1988 roku otworzył na wyspie Öland pierwszy ośrodek Vedic Art stwarzając nową szkołę artystyczną opartą na tradycyjnej wedyjskiej wiedzy. Obecnie przyjeżdżają tam ludzie z całego świata, aby wspólnie malować.

OD TWÓRCY CURTA KALLMANA
– Wszyscy pochodzimy z tej samej przestrzeni, w której kiedyś byliśmy energetyczną jednością. Niestety mało, kto już o tym pamięta – mówi Curt Källman. – Na szczęście, po wielu wiekach błądzenia po omacku dotarliśmy do punktu, w którym zawalił się stary porządek świata robiąc miejsce Złotej Erze. Miliony ludzi na wszystkich kontynentach przebudziły się do nowego, innego, wewnętrznego spojrzenia na swoje życie. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy poszerzyć swoją świadomość i dotknąć własnego wnętrza jest Vedic Art.

NA CZYM SIĘ OPIERA
Sztuka Wedy opiera się na spontanicznemu rysowaniu lub malowaniu, podczas którego nie liczy się, technika ani umiejętności, ale sam akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć. Hinduscy mędrcy już tysiące lat temu zauważyli, że sztuka i życie pozostają ze sobą w tak bardzo intymnym związku, że czasami nie można ich rozdzielić i dlatego mówi się o “sztuce życia”.

CZY JEST TERAPIĄ?
-Gdy ktoś ogarnięty jest niemocą i nie widzi przed sobą żadnego wyjścia najczęściej idzie do lekarza i prosi o środki pobudzające. Tak postępuje większość współczesnych ludzi. Tymczasem Starożytni wiedzieli, że każdy z nas jest w posiadaniu wewnętrznego źródła mocy i poprzez różne praktyki starali się do niego dotrzeć. Dlatego, zdaniem Källmana, zamiast po prozak lepiej sięgnąć po farby i pędzle.

 

MIEJSCE WARSZTATÓW

Piękny ogród w zacisznej dzielnicy Krakowa.

Adres podamy uczestnikom.

ROZKŁAD ZAJĘĆ ( 4 dni –dwa weekendy)
Sobota 16.05.2020 od 10.00 do 18.00
Niedziela 17.05.2020 od 10.00 do 18.00

Sobota 23.05.2020 od 10.00 do 18.00

Niedziela 24 .05.2020 od 10.00 do 18.00

 

Przerwa obiadowa od 13.00 do 14.30
Na miejscu kawa, herbata i drobny poczęstunek. Wyżywienie we własnym zakresie.

Można zamówić catering.

KOSZT WARSZTATÓW
4 dni – 1000 zł
Dla osób, które wpłacą zaliczkę za warsztaty:
do 15 marca 2020 – 20 % zniżki
do 15 kwietnia 2020 – 10 % zniżki

Jako, że ilość miejsc jest ograniczona, liczy się data wpłacenia zaliczki w wysokości 250zł z dopiskiem VA –maj
Nr konta podam osobom zainteresowanym udziałem.
Wpłata zaliczki rezerwuje miejsce na oba weekendy czyli 4 dni warsztatowe!

UWAGA! Na warsztaty trzeba zaopatrzyć się w tzw. wyprawkę malarską: szkicownik, ołówki, suche pastele, farby akrylowe, akwarele, tempery, pędzle, płótna lub inne podkłady do malowania. ( ok 9 – 12 sztuk ) . Najlepiej jest wybrać to, co się czuje, że chce się używać. Nie polecam farb olejnych z powodu długiego czasu schnięcia. Mogą się przydać: piasek, brokaty, piórka, nici, ryż, lub inne nasionka czy liście:) Można też zabrać ubranie do pobrudzenia farbami.
Na miejscu są sztalugi lub stoły, folia zabezpieczająca, ręczniki papierowe.

Prowadząca: Alina Danielewicz – Nauczyciel Vedic Art Ekstrakompetencyjny

Kontakt i zapisy:
Alina 510 291540

www.alinadanielewicz.com