Magdalena Barasińska, Nauczyciel Ekstrakompetencyjny.
Imię: Magdalena
Nazwisko: Barasińska, Nauczyciel Ekstrakompetencyjny.
Miasto: Warszawa
Państwo: Polska
Email: slavicyogini@slavicyogini.com
Telefon:
O nauczycielu:

Miejsce prowadzenia: mazowieckie, cała Polska

W dzieciństwie lubiłam tworzyć, jako mała dziewczynka rysowałam, malowałam dużo i z pasją.

Potem jako wrażliwa nastolatka zetknęłam się z krytyką bliskiej osoby na temat mojego rysunku i chęć spontanicznego malowania zamknęła się we mnie na długie lata. Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy, że potrzeba artystycznego wyrażania siebie jest jedną z głębokich potrzeb mojego serca, którą wyparłam.

 

Na pierwszy Vedic Art przyszłam bez specjalnej motywacji czy przekonania, po prostu chciałam miło spędzić majówkę. Z pozoru niewiele się wydarzyło, malowało mi się dość lekko,  ale gdzieś z podświadomych poziomów mnie zaczął ujawniać się smutek, tęsknota i brak do którego nie chciałam się przyznać przed sobą.

Po pierwszym warsztacie nie malowałam wiele, potrzebowałam kilku lat aby odrodzić radość pierwotnego tworzenia w sobie, to był proces, aby uwierzyć w swoją sprawczość i powrócić do swojej mocy.

Dopiero na warsztacie drugiego stopnia drzwi do świata sztuki otworzyły się przede mną w pełni, a raczej pozwoliłam sobie przez nie przejść. Zasady tworzenia Vedic Art stały się oczywiste i intuicyjne, nie potrzebowały słów tylko farb i pędzla, żeby je wyrażać.

Dziś  każdy obraz kocham jak dziecko i mam z nim osobistą relację, nie oceniam, tym bardziej nie krytykuję. Sztalugi zajmują w moim domu stałe i godne miejsce. Maluję, gdy czuję przypływ, gdy jest mi smutno i gdy się raduję. Pozwalam zaistnieć procesowi tworzenia we mnie i przeze mnie, akceptuję.

Szczególnie ukochałam przyrodę i malowanie w naturze. Czuję wtedy jak otaczająca zieleń pomaga mi zjednoczyć się z prawdziwą i bezbrzeżną naturą mojego umysłu, zanurzyć się w obecności.

Czuję świat barwami, zapachami, obrazami, piszę poezję, jestem…

Całe życie malujemy wielki obraz w wielu barwach i odcieniach, przy czym niepowtarzalne płótno swojego życia każdy maluje nieco inaczej, w sposób właściwy tylko dla niego, to nasz wyjątkowy styl.

 

Starożytna mądrość Wed odkryła się przede mną nie tylko przez sztukę, ale także wielowymiarową pracę z ciałem, umysłem i duchem. Praktykuję i wprowadzam innych w jogę, techniki medytacji i uważności, ajurwedę (starożytną naturalną medycynę staroidyjską), zioła, starosłowiańskie korzenie oraz terapeutyczną łączność i współpracę z przyrodą (forest therapy, nature medicine, plant medicine).

Każdy z nas jest kopalnią talentów i potencjałem możliwości. Wszystko już jest.

I tym odkrywaniem wszystkiego we wszystkim pragnę się dziś z Tobą dzielić z miłością, niech Dobro powiększa się poprzez wymianę.

E-mail: slavicyogini@slavicyogini.com

    Magdalena Barasińska, Nauczyciel Ekstrakompetencyjny.