Kim jestem?
Czego pragnę?
Dokąd zmierzam i jak pokieruję swoim życiem?

Kto czuje, że to ważne pytania?
A kto, nie tylko czuje, ale chce dotrzeć do siebie, by móc na nie odpowiedzieć?
Pobyć bliżej. Zatrzymać się w codziennym biegu. Zamyślić. Odpłynąć. Odkryć siebie prawdziwego.

Proces Vedic Art. stwarza warunki do poznania siebie w pełnej mocy twórczej.

To sztuka przebudzenia i spotkania z sobą samym w intymnej, niczym nieograniczonej ekspresji twórczej i wyrażaniem samego siebie. To dotarcie do własnego wnętrza i przypomnienie sobie kim się jest.

Vedic Art jest metodą dla każdego, kto chce spotkać się ze swoją nieograniczonością, wewnętrznym potencjałem i odnaleźć zapomnianą drogę do Źródła. Metoda odkrywa bezgraniczne możliwości każdego człowieka i prowadzi do rozwoju duchowego, którego nową technologią jest praca z otwartym sercem.

 

Powstała na podstawie wiedzy wedyjskiej sprzed 5 tys. lat, przetransponowana przez Curta Källmana na potrzeby współczesnego świata pełnego ograniczeń.

 

Artyści Vedic Art są impresjonistami XXI wieku. Malując, czują się wolni i niczym nieograniczeni, doświadczają swej mocy twórczej i poczucia jedności. Docierają do zakamarków swojej duszy i wyrażają się w pełni w akcie kreacji. Doznają wewnętrznej ekspresji i radości tworzenia, przeżywają wspaniałą podróż w głąb siebie i doświadczają istoty swojej intuicji.

Powstające w ten sposób obrazy mocy odmieniają każde wnętrze.

 

Vedic Art – Sztuka Życiowej Kreacji

Kursy Vedic Art są wyjątkowe, bo krok po kroku poznajesz siebie. 17 zasad, słów kluczy, które Cię prowadzą pozwalają Ci zobaczyć siebie w prawdzie.  Często boisz się tego co odkryjesz, a tym czasem docierasz do swojej nieograniczoności, o czym wcześniej nawet bałeś się pomyśleć.

Narzędziem w tym procesie jest malowanie, dzięki któremu wyłączasz swój umysł i wchodzisz w ciszę, kontemplację i przestrzeń pomiędzy. Opisywanie tego zjawiska jest mało skuteczne, bo intelektem nie możemy doświadczyć tego, co odczuwamy z przestrzeni serca.  Radość, zachwyt, otwartość, spontaniczność, to najczęściej używane przez uczestników słowa do opisania własnych doznań.  Na zajęciach bywają też chwile, w których spotykasz się z osobistą traumą, ale te doświadczenia transformujesz, a potem doświadczasz ogromnej ulgi i poczucia wolności. Metoda Curta Källmana Vedic Art nie jest terapią, ale przynosi efekty, o których wcześniej Ci się nie śniło. Okazuje się, że uczestnicy zyskują odwagę, która pozwala im inaczej patrzeć na siebie i swoje życie, dokonywać zmian, o których już dawno myśleli, ale nie byli w stanie zrobić decydującego kroku.

Co więc kryje się pod tym zagadkowym tytułem? Vedic Art – Sztuka Życiowej Kreacji

To co jest najważniejsze, to przenoszenie doświadczeń z warsztatów na własne życie i różne jego obszary. To jest najistotniejsza, praktyczna strona tego procesu, pokazująca, że rzeczy dotychczas niedostępne dla uczestników, niemożliwe do zrealizowania, dzieją się.  Kiedy na kolejnym stopniu pytam o to, co działo się u nich pomiędzy spotkaniami, niektórzy opowiadają spontanicznie dzieląc się osobistymi historiami, bo już sobie to wcześniej uświadomili.  Niektórzy otwierają szeroko oczy ze zdziwienia, bo właśnie dotarło do nich, że zmienili pracę, której nie lubili, przenieśli się do innego miasta, pobrali się, rozwiedli, zrobili to czego wcześniej nie mogli dokonać. Dzięki dotarciu do intuicji życie jest prowadzone przez Wyższą Jaźń, z którą uczestnicy nawiązali osobisty kontakt. Życie przestaje już być takie chaotyczne, pojawiają się właściwe wybory, sprawczość i moc tworzenia.  Wszyscy zaś zgodnie stwierdzają, że jest w nich większy spokój, harmonia i radość życia.

Choć warsztaty są organizowane w grupach, to każdy uczestnik pracuje samodzielnie. Nie musi pokazywać nikomu swych obrazów, najważniejsze, że jest aktywny w procesie. Nauczyciel, który jest przewodnikiem, stwarza przestrzeń do osobistego wyrażania się, objaśnia kolejne zasady, ale nie poucza, nie ocenia. Z czasem uczestnicy widzą, że zasady przejawiają się w ich obrazach. Wraz z kolejnymi zasadami Vedic Art, kursanci otwierają się coraz bardziej. Wstyd, brak pewności siebie, ustępują miejsca otwartości i zachwytowi nad stworzonym dziełem.

Kiedy obrazy zostają skończone, uczestnicy wieszają je w swoich domach lub puszczają w ruch, by wprowadzały światło i miłość do różnych przestrzeni. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że powstałe w ten sposób dzieła, wywierają pozytywny wpływ na tych, którzy z nimi obcują na co dzień w mieszkaniu czy firmie.  Z każdego obrazu emanuje energia, która wnosi do pomieszczenia wysokie wibracje. Czasami uzdrawia, podnosi nastrój lub po prostu wnosi piękno i harmonię, za którą tęskni każda dusza.

Małgorzata Przygońska

Ogólnopolska strona www.vedicart.pl

www.jachrankajednosc.pl