Joanna Berendt
Imię: Joanna
Nazwisko: Berendt
Miasto: Warszawa
Państwo: Polska
Email: joanna.berendt@kobiecycoach.pl
Telefon:
O nauczycielu:

Na co dzień pracuje jako coach, trenerka rozwoju osobistego i mediatorka. Piszę i maluję. Jestem współautorką dwóch książek: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, empatia, rodzicielstwo” oraz „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”.

Od dzieciństwa fascynował mnie świat kolorów a różnego rodzaju prace plastyczne były moja wielką pasją. Jednak życie ułożyło się tak, iż zostałam magistrem ekonomii  a później rozpoczęłam karierę zawodową w międzynarodowej korporacji finasowej.Dlatego posiadam wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami w międzynarodowych instytucjach finansowych m.in. uczestniczyła w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. odpowiadałam za procesy związane z oceną ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.

Dużo się w tym czasie nauczyłam, jednak stale chciałam czegoś innego – fascynował mnie, człowiek i jego rozwój, a moja dusza i serce domagały się zmiany. Tak też się stało.

Od 2008 pracuję aktywnie jako coach i trener. Jestem tez członkiem zarządu Fundacji Nowych Możliwości EQUANTE.

Towarzyszę indywidualnym jednostkom jak i organizacjom w rozwoju, wspieram ich w odkrywaniu i pełniejszym wykorzystywaniu swojego wewnętrznego potencjału. Pracuję z osobami stojącymi osób u progu ważnych decyzji życiowych, takich jak zmiana kariery zawodowej, pracy, zmiana w życiu osobistym, poprawa relacji, poszukiwanie sposobu równowagi i balansu pomiędzy ważnymi obszarami życia.

W życiu inspirację czerpię z metody Nonviolent Communication (NVC) i podejścia coachingowego, które są dla mnie swoistym drogowskazem w sytuacjach dnia codziennego.

Nadal bardzo ważny dla mnie jest człowiek – jego potrzeby, uczucia, zachowania. Interesuje mnie również jego szeroko pojęty rozwój, przekraczanie granic i ograniczeń oraz odkrywanie, wpieranie potencjału każdego z nas z osobna. Cenię sobie współpracę z ludźmi i wzajemne wspieranie się w drodze ku rozwojowi, szacunek, zrozumienie i empatię.

Teraz podążam drogą, która daje mi satysfakcje, moc inspiracji i stale czegoś nowego się uczę.

Tak właśnie trafiłam w 2010 na warsztaty Vedic Art – można powiedzieć, ze to była miłość od pierwszego pociągnięcia pędzlem. Od tamtej pory nie rozstaję się z sztaluga i  wyprawką malarza. Vedic art. To dla mnie sposób na dotarcie do siebie, głęboki kontakt z potrzebami i esencjami życia połączony wsłuchaniem się w naturalny rytm życia.

Uwielbiam zabawę kolorami, łączenie różnych materiałów, tworzenie struktur a przede wszystkim możliwość tworzenia poza intelektem z poziomu serca.

Ten impuls kreatywności, boskiego pierwiastka, dziecięcej spontaniczności , gdy malujemy sprawia, że Vedic art to jednocześnie głęboki proces i dobra zabawa.

Prowadzę warsztaty głównie w Warszawie i na podkarpaciu w cudownym miejscu: http://www.jablonkadwor.pl/

Jeśli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiem. Zapraszam do kontaktu: joanna.berendt@kobiecycoach.plJoanna Berendt