Kamil Zima
Imię: Kamil
Nazwisko: Zima
Miasto: Dzierzgoń
Państwo: Polska
Email: zkamil639@gmail.com
Telefon: +48 732 022 435
O nauczycielu:

Życie ma to do siebie, że nie daje się opisać słowami. Wielu filozofów, poetów i pisarzy próbowało przez wieki znaleźć na nie receptę, ale ich cel nigdy nie został osiągnięty. Najdokładniejsi z nich zdolni byliby opisać jedynie najmniejsze fragmenty tego, co nazywali życiem. Dzisiejsi naukowcy również mają z tym problemy. Choć do swoich poszukiwań używają superkomputerów i ogromnych teleskopów, odpowiedzi zdają się wciąż oddalać albo być bardziej skomplikowane niż przypuszczano.
Paradoksem jest to, że im mniej zagmatwane są opisy używane przez pisarzy a wyniki badań podawane w formach pozbawionych już specjalistycznych zwrotów i sformułowań, tym łatwiejsze stają się one do przyswojenia dla ludzi.
Być może te ogólniki są właśnie tak skuteczne, ponieważ pozwalają nam one skonfrontować je z doświadczeniami zdobytymi już podczas naszego życia. Możemy dosłownie poczuć akceptację przejawiającą się pełnym w zrozumieniu otrzymanych informacji.
A co jeśli pójdziemy krok dalej i pozbędziemy się słów całkowicie? Czy jest to w jakikolwiek sposób możliwe? Przecież nawet nasze myśli składają się w znakomitej większości ze słów i na dodatek każdy ma jakiś język, w którym je formułuje. Co mielibyśmy osiągnąć bez przemyśleń?
Pradawna prawda głosi, że nie jesteśmy naszymi myślami. Są one naszą częścią, ale nie stanowią esencji istnienia. Pozbywając się tego bezgłośnego dialogu, jaki ze sobą toczymy, jesteśmy wstanie zajrzeć tam gdzie nie sięgają najlepsze teleskopy i zrobić to, czego nie mogą zrobić żadne komputery. Dopiero wewnętrznie cisi i spokojni możemy usłyszeć cichy rytm naszego serca, w którym skrywane są wszystkie odpowiedzi, których potrzebujemy.
I tym jest właśnie Vedic Art. Przestrzenią gdzie odkrywa się swoją prawdę bez używania słów. Przestrzenią, w której każdy tworzy swoje zwierciadła odbijające doskonałe fragmenty własnego jestestwa.
Pociągnięcie pędzla za pociągnięciem pędzla, kreuje mądrości, które nie potrzebują żadnych słów…

zkamil639@gmail.comKamil Zima